Përpos shumë bukurive – në Londër keni edhe hotelet më romantikë

Prishtinë | 19 Shk 2019 | 19:31 | Nga Ekonomia Online

Londra njihet për baret e saj komode, plot histori dhe jo vetëm… për rrugët e bukura dhe kënaqësitë gastronomike.

Padyshim është një nga qytete më të bukura në botë, sidomos nëse vizitoni më të dashurën apo dashurin tuaj, transmeton Klan Kosova.

Më poshtë i keni disa nga hotelet më romantike të kryeqytetit britanik.

THE ROOKERY HOTEL

the rookery

THE MANDRAKE

The Mandrake

BLAKES LONDON

blakes

CLARIDGE’S

Claridge's

HENRIETTA HOTEL

The Henrietta Hotel, London.

ARTIST RESIDENCE

Artist Residence

THE ZETTER TOWNHOUSE MARYLEBONE

The Zetter Townhouse Marylebone

THE KENSINGTON HOTEL

The Kensington Hotel
Fjalë Kryesore:

Të ngjashme