Përse duhet ta refuzoni gjithmonë akullin në restorante

Prishtinë | 12 Sht 2016 | 19:43 | Nga

Nëse kamarieri ju pyet në bar ose restorant nëse e doni akullin, bëni mirë që ta refuzoni.

Përdoruesit e Reddit, që punojnë në restorante dhe bare, thonë se akulli që u hidhet në pije është i mbushur me baktere të rrezikshme.

Arsyeja?

Makineria e akullit është e fundit që pastrohet. Për shkak të baktereve të rrezikshme që përmban, nuk preferohet që akulli të shoqërohet me pije, sa herë që dilni në bar apo restaurant.

LEXO EDHE:

http://cs13.temp.domains/~ekonomia/lifestyle/ja-si-duken-mushkerite-tuaja-mbas-20-cigareve-video/

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme