Pini këtë pije freskuese, është magji për trupin tuaj

Prishtinë | 20 Nën 2021 | 07:17 | Nga Ekonomia Online

Vera është afër, dhe kjo do të thotë se është koha të filloni t’i kushtoni vëmendje shtesë hidratimit.

Meqenëse djersitemi më shumë në muajt e ngrohtë, duhet të pimë më shumë ujë për t’i mbajtur të hidratuara qelizat tona. Por, nëse ndiheni sikur pirja e ujit të thjeshtë është një lloj zvarritjeje, mund të provoni të shtoni disa përbërës të shijshëm që do t’ju ndihmojnë në rritjen e pirjes së ujit dhe do t’ju ​​lënë të ndiheni të aktivizuar dhe lëkura juaj të duket rrezatuese.

Fillimi: ujë me kastravec.

Receta unike kërkon ujë të filtruar, feta trangulli, lëng limoni, lëng aloe vera dhe pak ujë kokosi. Nëse jeni rreptësisht kundër sheqerit, hiqni ujin e arrës së kokosit. Nëse jo, ju inkurajoj ta provoni sepse vetëm një sasi e vogël shton elektrolitet jetike që rritin hidratimin! Jo vetëm kaq, por uji i arrës së kokosit përmban gjithashtu antioksidantë dhe lëndë ushqyese të tjera si magnez, kalium, mangan dhe vitaminë C, të gjitha këto rritin shëndetin e lëkurës dhe imunitetit, madje dhe ndihmë në tretje.

Nëse jeni gati për pijen, më poshtë gjeni recetën e plotë

Përbërësit

Gjysmë gote ujë të filtruar

Gjysmë gote ujë kokosi

5-10 feta trangull të freskët

Lëng i limonit

Çerek gote lëng aloe vera.

Bimë të freskëta për shije, si mente ose majdanozi (opsionale).

Të ngjashme