Receta për osteoartritin që lehtëson shpejt dhimbjet

Prishtinë | 19 Kor 2019 | 15:54 | Nga Ekonomia Online

Kjo recetë për osteoartritin do t’ju ndihmojë që të lehtësoni shumë shpejt dhimbjet.

Me këtë përzierje të përgatitur në shtëpi, ju do të përmirësoni cilësinë e jetës tuaj në një kohë të shkurtër.

Përbërësit:

  • 1 lugë gjelle trumzë
  • 1 lugë gjelle rozmarinë
  • 1 lugë gjelle nenexhik ose karamele mente
  • 1 lugë gjelle sherebelë
  • 1 litër ujë

Përgatitja:

  • Shtoni ujin në një tigan në një nxehtësi të lartë.
  •  Kur uji të vlojë, vendosni bimët: trumzë, rozmarinë, nenexhik dhe sherebelë. Ju mund të përdorni bimë të thata ose të freskëta. Lëreni në nxehtësi për 5 minuta.
  •  Hiqini nga zjarri dhe lërini të qëndrojnë për 15 minuta.
  •  Më pas vendosini në frigorifer për 15 minuta.

Përdorimi:
Pini 2 ose 3 gota në ditë për 3 javë rresht, shkruan shije.al. Ju mund ta konsumoni të ftohtë ose të nxehtë, në varësi të dëshirave tuaja.

Të ngjashme