Rritet numri i çifteve që dashurohen në punë

Prishtinë | 14 Tet 2018 | 16:49 | Nga Ekonomia Online

Shpesh këshillohet të mos përfshiheni në një lidhje romantike  me dikë në punë, pasi ajo mund të ju çojë në situata të vështira dhe të pakëndshme.

Shumica e atyre që dashurohen në zyret e punës lidhjet ju përfundojnë me martesë.

Një hulumtim nga %METOO tregoi se një pjesë e madhe çifteve në Britaninë e Madhe në fillim kanë qenë koleg dhe kanë përfunduar të martuar.

Po ashtu edhe disa kanë thënë se kanë qene në një lidhje me kolegun e tyre, por pa e ditur shefi.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme