Shenjat që tregojnë se ju keni nevojë për pushim

Prishtinë | 19 Jan 2020 | 18:03 | Nga Ekonomia Online

Shumica prej nesh fillojmë të ëndërrojmë për pushimet tona të ardhshme në ditën e parë pasi kthehemi në punë, dhe kjo gjë është normale, transmeton Gazeta Metro.


Puna është një lloj stresi që ne pa vetëdije e luftojmë gjatë gjithë kohës. Megjithatë ka disa shenja fizike që ju tregojnë që ju duhet të pushoni.

Shikoni më poshtë se cilat janë ato shenja më të shpeshta:

Dhimbjet e kokës

Problemet në tretje

Ftohjet e shpeshta

Humbje në peshë

Dhimbje të stomakut

Lodhje

Dhimbje gjoksi.

Të ngjashme