Si ta përgatisni pijen e përkryer për forcimin e imunitetit?

Prishtinë | 16 Sht 2020 | 16:57 | Nga Ekonomia Online

Marrë parasysh se kërcënimi që koronavirusi po e parashtron në shëndetin e njeriut është ende i madh, është shumë e rëndësishme që të vazhdoni të ndërmerrni pasa paraprake dhe të punoni në forcimin e imunitetit tuaj.

Derisa ka shumë mënyra se si mund ta bëni një gjë të tillë, nuk ka asgjë më të mire se të mbështeteni tek perimet e freskëta dhe erëzat dhe barishtet e zakonshme të kuzhinës suaj, të cilat janë vërtetuar se janë shumë të dobishme për shëndetin.

Një shpikje e mirë për forcimin e imunitetit duhet t’i përmbajë të gjithë antioksidantët e nevojshëm, që ndihmojnë në ndërtimin e imunitetit me kalimin e kohës, transmeton Koha.

Imuniteti, një fjalë shumë e dëgjuar muajve të fundit, është i rëndësishëm për të na mbrojtur prej sëmundjeve të shkaktuara nga bakteret e ndryshme, të cilat mund të jenë të dëmshme për organizmin tonë.

Sistemi imunitar i njeriut zhvillohet me kohën, që do të thotë se ju duhet të konsumoni ushqime me vlera të larta ushqyese, dhe atë sa më shumë që është e mundur.

Nëse jeni adhurues të lëngjeve, atëherë ekziston një recetë e përkryer e cila ua forcon imunitetin.

Produktet që ju nevojiten për përgatitjen e këtij lëngu është: shafrani, fruti Amla, xhenxhefili, biberi i zi dhe mjalti.

Lëngu preferohet të konsumohet në gotë të vogël dhe është i përshtatshëm për t’u pirë edhe nga fëmijët.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme