Tejkaloni lodhjen duke ngrënë këto ushqime

Prishtinë | 11 Pri 2021 | 07:54 | Nga Ekonomia Online

Nëse nuk mund ta tejkaloni ditën pa bërë një sy gjumë apo edhe pa dozën e madhe të kafesë, ju mund të vuani nga lodhja.

Faktorë të ndryshëm mund të jenë rrëmbyes të energjisë suaj, të tillë si: mangësi në ushqim, sëmundja, stresi, ngarkesa e punës dhe mungesa e gjumit të mjaftueshëm.

Mos e lejoni veten të bini pre e këtyre shkaqeve, luftoni lodhjen tuaj me anë të këtyre ushqimeve nxitëse për energji:

Image result for CEREals

Drithëra

Image result for drithra

Fasule

Image result for spinaq

Spinaq

Image result for portokall

Portokall

Image result for water

Ujë

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme