Uji me tranguj zvogëlon rrezikun për kancer

Prishtinë | 05 Kor 2019 | 13:23 | Nga Ekonomia Online

Ju keni një orar të ngjeshur, por ende dëshironi të kujdeseni për veten. Lajm i mirë është se edhe në ditët me stres, ka disa mënyra të shpejta dhe të thjeshta për të qëndruar të shëndetshëm, transmeton Klan Kosova.

Njëri prej tyre është të pini ujë më tranguj- lexoni për të mësuar të gjitha gjërat që kjo pije mund të bëj për trupin tuaj.

shutterstock_308783366

-Uji me tranguj ul rrezikun e sëmundjeve të zemrës

-Kjo pije forcon kockat e dobëta të trupit tuaj

detox-684107_1280-1024x682

-Uji i përzier me tranguj ndalon dehidrimin

-Zvogëlon rrezikun për kancer

shutterstock_140473357

-Trangujt në ujë ulin mundësinë e sëmundjeve kronike

-Kjo pije largon toksina në trupin tuaj

shutterstock_277200125

-Lëkura juaj nuk do të jetë e thatë nëse pini ujë më tranguj

Të ngjashme