Ushqimi që forcon dhëmbët tuaj

Prishtinë | 20 Dhj 2018 | 17:22 | Nga Ekonomia Online

Veza hyn tek ushqimet e pasura me vlera ushqyese dhe përveç se të jep ndjesinë e ngopjes, forcon edhe dhëmbët.

Vezët janë një burim natyror i vitaminës D, e cila është e rëndësishme për të pasur dhëmbë të fortë dhe të shëndetshëm.

Kjo realizohet duke ndihmuar në përthithjen e kalciumit, i cili është i rëndësishëm për kockat, shëndetin e zemrës apo përmirësim.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme