Uthulla largon yndyrën nga enët tuaja

Prishtinë | 18 Gus 2019 | 11:47 | Nga Ekonomia Online

Tiganet dhe enët tjera të kuzhinës gjatë përgatitjes bëhen me yndyrë dhe disa të tjera duke u përdorur shumë ndryshken.

Kështu pos detergjenteve këto ju mundeni t’i pastroni edhe në kushte shtëpie, krejt çka ju duhet të përdorni është uthull dhe sodë buke.

Nëse nuk e besoni, lëreni tiganin tuaj me yndyrë ose ndryshk në uthull për disa orë dhe më pas shpëlajeni me ujë të ngrohtë. Më pas do ta keni gati për përdorim.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme