​20 pacientë me oksigjenoterapi në Spitalin e Gjakovës

Prishtinë | 10 Sht 2020 | 13:30 | Nga Ekonomia Online

Spitali i Përgjithshëm Gjakovë në raportin 24 orësh, ka njoftuar se në këtë spital ka trajtuar 28 pacientë të hospitalizuar me Covid-19.

Sipas raportit, 19 pacientë janë të konfirmuar Covid-19 pozitivë, 3 pacientë janë të konfirmuar negativë, 3 pacientë do të testohen, 3 pacientë presin rezultatet, 20 pacientë janë me oksigjenterapi dhe 2 pacenët janë në CPAP maskë.

“Ju rikujtomë qytetarëve të mos e ulin vëmendjen për zbatimin e rregullave dhe masave për të frenuar përhapjen e virusit të rrezikshëm që prek këdo, pa dallim”, thuhet në njoftim.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme