​Veseli kujton Ilir Konushevcin: Vdiq me dinjitet

Prishtinë | 09 Maj 2020 | 19:03 | Nga Ekonomia Online

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka përkujtuar në 22 vjetorin e rënies dëshmorin Ilir Konushevcin.

Veseli nëpërmjet një postimi në Facebook, Iliri vdiq me dinjitet që neve të na mbroj nga jeta pa dinjitet.

Ky është postimi i plotë i Kadri Veselit:

Heroi ynë Ilir Konushevci dha për Kosovën më të shtrenjtën, jetën e tij, që ne ta gëzojmë më të çmuarën, jetën në liri. Ai i dha të gjitha që kishte, që ne të fitojmë të gjitha që nuk i kishim.

Ai vdiq me dinjitet, që neve të na mbroj nga jeta pa dinjitet. Ilir Konushevci ishte strateg, i guximshëm, i ndershëm dhe një nga të parët në radhët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Prandaj sot në 22 vjetorin e rënies, kujtojmë Ilirin i cili me flijimin për liri u ngrit në pavdekësi. Lavdi!

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme