2 mijë e 811 raste aktive me Covid-19 në Kosovë

Prishtinë | 14 Jan 2022 | 08:17 | Nga Ekonomia Online

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se dje, gjatë 24 orëve të fundit dy persona kanë vdekur dhe janë shënuar 427 raste pozitive me COVID-19, nga 5 mijë e 881 raste të marra.

Me 427 rastet e reja, numri i rasteve aktive ka shkuar në 2 mijë e 811.

Ndërsa, 884 mijë e 81 persona janë vaksinuar me dozën e parë kundër virusit korona, kurse me dozën e dytë janë vaksinuar 793 mijë e 574 persona, dhe dozën përforcuese e kanë marrë 24 mijë e 841 persona.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme