219 885 doza të vaksinës kundër Covid-19 janë dhënë në Kosovë

Prishtinë | 07 Kor 2021 | 08:17 | Nga Ekonomia Online

Në Kosovë që nga fillimi i vaksinimit në të gjitha qytetet janë dhënë 219.885 doza të vaksinës. Me dozën e dytë deri në 24 orët e kaluara të vaksinuar ishin 52.975 qytetarë.

Numri i përgjithshëm i të prekurve me Covid-19 në Kosovë ka arritur në 107,788 raste, të shëruar janë 105,397 persona si dhe të vdekur janë 2,260 persona.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme