22 vjet nga masakra në Rezallë

Prishtinë | 05 Pri 2021 | 08:14 | Nga Ekonomia Online

Sot janë bërë 22 vjet nga masakra në Rezallë të Skenderajt.

Atje policia serbe vrau 98 shqiptarë të cilët ishin banorë të Rezallës dhe fshtrave përreth.

Me rastin e këtij përvjetori, autoritetet komunale bashkë me shoqata e dala nga lufta e UÇK-së dhe Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, do të bëjnë homazhe.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme