39 pacientë me Covid-19 në gjendje të rëndë në Spitalin e Pejës

Prishtinë | 13 Sht 2021 | 08:51 | Nga Ekonomia Online

Në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës po vazhdon trajtimi i pacientëve të infektuar me coronavirus.

Sipas një njoftimi thuhet se në këtë spital aktualisht janë të shtrirë 174 pacientë me COVID-19.

Prej tyre 144 pacientë janë në oksigjenoterapi, 10 janë në CPAP dhe 39 pacientë në gjendje të rëndë.

Gjatë 24 orëve janë pranuar 15 pacientë të tjerë.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme