48-vjeçari vdes pasi që rrëzohet nga një objekt në Veternik

Prishtinë | 04 Pri 2021 | 12:02 | Nga Ekonomia Online

Një person ka ndërruar jetë pasi që i njëjti dyshohet se kanë rënë nga lartësia e një objekti në Veternik të Prishtinës.

Lajmin për Gazetën Sinjali e ka konfirmuar zëdhënësja e policisë për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti.

“Rasti ka ndodhur sot rreth orës 10:00 në lagjen Veterrnik në Prishtinë, ku viktima ka rënë nga një lartësi dhe ka pësuar lëndime. Viktima mashkull (1973), nuk ka arritë të përballojë plagët dhe i njëjti, ka ndërruar jetë. Vdekjen e viktimës e ka konstatuar ekipi mjekësor në vendngjarje. Rasti po hetohet nga njësitet kompetente në koordinim me prokurorinë dhe Inspektoriatin e Punës”, ka thënë ajo

Të ngjashme