54 pacientë me Covid-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës

Prishtinë | 22 Jan 2021 | 08:34 | Nga Ekonomia Online

Në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës janë duke u trajtuar 54 pacientë me koronavirus. Spitali ka njoftuar se 32 pacientë janë në oksigjenoterapi ndërsa 7 në gjendje më të rëndë.

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik të enjten ka njoftuar se janë regjistruar 6 raste të reja me koronavirus.

Postimi i plotë:

54 pacientë janë duke u trajtuar aktualisht në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë me Covid-19. Sa i përket gjendjes së pacientëve: 32 pacientë janë në Oksigjeno terapi ndërsa nga këta 7 pacientë janë në gjendje më të rëndë.

Përndryshe gjatë 24 orëve të fundit në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë, 216 pacientë kanë marrë trajtim emergjent shëndetësorë, pacientë dhe nga këta 23 pacientë janë shtrirë për trajtim të mëtutjeshëm.

5 lindje kanë qenë gjatë ditës së djeshme, 4 normale dhe 1 me prerje cezariane. Kanë lindur 5 foshnje, 2 të gjinisë mashkullore dhe 3 të gjinisë femërore.240 pacientë kanë kryer analiza, që në total kanë bërë 3,347analiza, ndërsa janë kryer 5 operacione.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme