Rexhep Selimi shënon ditëlindjen e 50-të, urohet nga bashkëpunëtorët dhe bashkëluftëtarët

Prishtinë | 15 Mar 2021 | 10:57 | Nga Ekonomia Online

Ish-shefi i deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje dhe njëri ndër themeluesit e UÇK-së, Rexhep Selimi, shënon sot 50 vjetorin e lindjes.

Ani pse ai gjendet në Hagë, urimet për ditëlindjen e tij, kanë ardhur nga bashkëpunëtorë të tij brenda Lëvizjes Vetëvendosje dhe bashkëluftëtarë në Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës.

Asistenti i Rexhep Selimit, Besart Bujupi, ia ka dedikuar një shkrim në shënim të ditëlindjes së tij.

Bujupi ka theksuar se ani pse po e ndjejnë mungesën e Rexhep Selimit, këtë mungesë do ta konpensojnë shumë shpejt.

Shkrimi i plotë i tij:

Edhe 100 dost! Edhe pse kesaj radhe ne largesi, do te ngrejme dolli patjeter: per shoqerine tone, per fjalet tua te urta e te drejta, per shembullin qe ke dhene e per te qeshurat qe s’pat brenge qe na i ndali!

Kete mungese tenden e kompenzojme kur te shihemi se shpejti.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme