Abbott i kënaqur me mikpritjen që iu bë anglezëve

Prishtinë | 18 Nën 2019 | 16:36 | Nga Ekonomia Online

Ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë, Nicholas Abbott, ka falënderuar kosovarët për mikpritjen që iu kanë bërë tifozëve dhe lojtarëve anglezë për ndeshjen Kosovë-Angli.

Përmes një video ai ka thënë se tanimë është edhe më krenar që është ambasador në Kosovë.

“Do të dëshiroja të falënderoj nga thellësia e zemrës sime, popullin e Kosovës për mikpritjen që i kanë ofruar ekipit dhe përkrahësve anglezë këtë vikend”.

Më poshtë mund ta ndiqni videon e plotë të tij.

Video falenderuese për popullin e Kosovës.

Kosovë faleminderit!

Gepostet von Nicholas Abbott am Montag, 18. November 2019
Fjalë Kryesore:

Të ngjashme