Ahmeti: Transporti publik do të funksionojë

Prishtinë | 14 Mar 2020 | 15:49 | Nga Ekonomia Online

Pavarësisht tre rasteve të konfirmuara me Coronavirus në Kosovë, kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka thënë se transporti publik do ta vazhdojë funksionimin.

Megjithatë, Ahmeti u ka kërkuar qytetarëve që të dalin nga vendbanimet e tyre vetëm në rast nevoje.

“Pas konsultimeve me Ministrin e Shëndetësisë dhe në bashkërendim të institucioneve, Transporti publik do të vazhdojë funksionimin sepse ka nevojë qoftë edhe në qoftë së funksionon vetëm për stafin shëndetësor. Edhe këtu me rekomandimin e njëjtë, lëvizni vetëm në rast nevoje”.

Ka një keqkuptim në lidhje me vendimin e qeverisë. Janë mbyll restorantet, pubet e kafeteritë dhe Qendrat Tregtare, që…

Gepostet von Shpend A. Ahmeti am Samstag, 14. März 2020
Fjalë Kryesore:

Të ngjashme