Aksident i rëndë në Korenicë të Gjakovës: Një i vdekur dhe katër të lënduar

Prishtinë | 12 Pri 2019 | 15:00 | Nga Ekonomia Online

Para pak çastesh ka ndodhur një aksident i rëndë trafiku në fshatin Korenicë të Gjakovës.


Kameramani i “Gazeta Blic” Arsim Rexhepi, i cili ndodhet në vendin e ngjarjes raporton për një të vdekur dhe disa të lënduar nga ky aksident.

Lajmin e ka konfirmuar kapitoni i policisë Albin Sahatqia.

“Një person ka vdekur si pasojë e aksidentit ndërsa katër persona tjerë kanë mbetur të lënduar”, tha ai.

Në vendin e ngjarjes kanë dalur edhe ekipi mjekësor i cili po trajton të lënduarit, derisa Policia e Kosovës po heton shkaqet e aksidenti.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme