Aksident në magjistralen Prishtinë-Podujevë, rrotullohet vetura në mes të rrugës

Prishtinë | 19 Shk 2021 | 09:40 | Nga Ekonomia Online

Një aksident i rëndë ka ndodhur në mëngjesin e së premtes në magjistralen Prishtinë-Podujevë.

Një veturë është rrotulluar e tëra në mes të rrugës kryesore dhe dy persona kanë pësuar lëndime trupore.

Të lënduarit janë dërguar në QKUK për trajtim mjekësor.

“Vetë aksidenti ka ndodhur rreth orës 07:45 në magjistralen Prishtinë – Podujevë, respektivisht në fshatin Vranidoll.

Dy persona kanë pësuar lëndime trupore.

Të lënduarit janë dërguar në QKUK për trajtim mjekësor.

Njësia rajonale e trafikut ka dalë në vendin e ngjarjes dhe ka nisur një hetim për zbardhjen e shkaqeve të këtij vetë aksidenti”, ka bërë të ditur Policia.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme