Aksidentohen katër vetura në rrugën Prishtinë-Gjilan, lëndohen katër persona

Prishtinë | 17 Nën 2020 | 16:42 | Nga Ekonomia Online

Policia ka marrë informatën se rreth orës 14:30 ka ndodhur një aksident trafiku ne rrugën magjistrale Prishtinë – Gjilan, respektivisht në afërsi të fshatit Slivovë .

“Njësitë e trafikut rajonal menjëherë kanë dalë në vendngjarje dhe nga këqyrja e vendit të ngjarjes është parë që në aksident janë përfshirë katër vetura, ndërkaq deri më tani katër persona kanë kërkuar ndihmën mjekësore për shkak të lëndimeve të marra.

Për të ofruar ndihmën mjekësore për të lënduarit janë ftuar edhe ekipet mjekësore emergjente.

Aktualisht njësia e trafikut rajonal po vazhdon me veprimet e nevojshme hetimore me qëllim të zbardhjes së rrethanave që kanë shkaktuar këtë aksident”, ka konfirmuar për Express Agron Borovci, zëdhënës në polici për rajonin e Prishtinës.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme