Albin Kurti merr pjesë në varrimin e babait të Haskukës, bën lutje islame

Prishtinë | 15 Nën 2020 | 15:47 | Nga Ekonomia Online

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka marrë pjesë në varrimin e Daver Haskukës, babait të kryetarit të Prizrenit, Mytaher Haskuka.

Çka bie në sy, ështe lutja fetare e Albin Kurtit, ndonëse nuk shquhet si fetar, shkruan “Jepi zë”.

Kurti bashkë me kryetarin Haskuka dhe qytetarë të shumtë, ka kryer lutje dhe rite fetare në këtë varrim.Sidoqoftë, babai i Haskukës vdiq dje dhe njoftimin për këtë e dha vetë kryetari i Prizrenit.

Të ngjashme