Aleanca e Gruas me aktivitet në mbrojtje të Haradinajt

Prishtinë | 19 Jan 2017 | 14:27 | Nga

Aleanca e Gruas së Kosovës (AGK) e prirë nga kryetarja, Magbule Shkodra, së bashku me nëna, motra, bija nga mbarë Kosova, sot në shenjë solidarizimi dhe në kërkim të lirimit të plotë të kryetarit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, vendosen kurora lulesh në varrezat e dëshmoreve në Gllogjan.

Ato nderuan dëshmoret duke rikujtuar se aty prehen ata që sakrifikuan jetën e tyre për lirin e Kosovës.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme