Ambasada e ShBA-së bën thirrje për vaksinim ndaj Covid-19: Janë të sigurta dhe efektive

Prishtinë | 05 Gus 2021 | 10:33 | Nga Ekonomia Online

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, po apelon për vaksinim ndaj Covid-19, në mënyrë që të shpëtohen jetë, dhe të mposhtet pandemia.

Sipas kësaj ambasade, vaksinimi ndaj koronavirusit, është e vetmja zgjidhje.

”Me Deltan vdekjeprurëse në rritje, vaksinimi është zgjidhja e vetme! Kur jeni të vaksinuar, nuk ka gjasa të merrni #COVID19 dhe nëse e bëni, do të jetë një rast i butë. Mos bini pas dezinformatave – vaksinat janë të sigurta dhe efektive”.

Të ngjashme