Arifi dorëzon letrat kredenciale në Emiratet e Bashkuara

Prishtinë | 11 Kor 2019 | 18:43 | Nga Ekonomia Online

Ambasadori i Republikës së Kosovës në Emiratet e Bashkuara Arabe Avni Arifi ka dorëzuar Kredencialet tek Kryeministri dhe Zv. Presidenti i Emirateve të Bashkuara Arabe dhe Sundimtari i Emirit të Dubait SH. T .Z Sheikh Mohammed bin Rashid Al Maktoum

Ambasadori Arifi i ka përcjellë Shkëlqesisë së Tij konsideratat më të larta dhe mirënjohjen e thellë të institucioneve dhe popullit të Kosovës për ndihmën e vazhdueshme të EBA dhënë Republikës së Kosovës. Ambasadori i Kosovës gjithashtu ka shprehur përkushtimin e pa rezervë për të dhënë kontributin në forcimin e marrëdhënieve miqësore ndërmjet dy vendeve.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme