Arrestohen 3 persona për vepra të ndryshme penale

Prishtinë | 16 Tet 2020 | 14:28 | Nga Ekonomia Online

Policia e Kosovës përmes një komuniikate për media ka njoftuar se ka arrestuar 3 përsona të dyshuar për për ‘organizim të skemave piramidale dhe bixhozit’ dhe ‘mbajtje në pronësi, kontroll ose posedim të paautorizuar të armëve’.

Sipas policisë gjatë operacionit që është zhvilluar në komunën e Drenasit e Prishtinës janë sekuestruar :

14 (katërmbëdhjetë) aparate të lojërave të fatit,

2 (dy) lojëra KENO,

1 lojë me qen,

1 (një) shtëpizë kompjuteri,

1 (një) DVR,

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme