Arrestohen dy burra në Obliqin, rrahën bashkëshortet e tyre

Prishtinë | 11 Nën 2021 | 10:14 | Nga Ekonomia Online

Janë arrestuar dy persona në Obiliq, pasi të njëjtin kanë kanë rrahur bashkëshortet e tyre.

Në raportin 24 orësh të policisë thuhet se ata kanë ushtruar edhe dhunë psiqike ndaj tyre.

“Dy viktimat femra kosovare kanë raportuar se pas një mosmarrëveshje,   dy të dyshuarit meshkuj kosovarë  (bashkëshortët e tyre) kanë ushtruar dhunë fizike dhe psikike ndaj tyre”, thuhet në raport.

Tutje, policia njofton se dy të dyshuarit janë arrestuar dhe me vendim të prokurorit pas intervistimit  janë dërguar në mbajtje ndërsa  dy viktimat me katër fëmijët tyre janë dërguar në strehimore.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme