Arrestohet shoferi që goditi dy kombësorë në Veterrnik

Prishtinë | 22 Nën 2021 | 10:23 | Nga Ekonomia Online

Një 57 vjecare është goditur për vdekje nga një veturë në lagjen Veternik në Prishtinë.

Ngjarja ka ndodhur  dje rreth orës 17:30 dhe është konfirmuar nga Policia e Kosovës.

Sipas raportit të policisë  është arrestuar shoferi i cili shkaktoi aksidentin dhe me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje

Veterrnik, Prishtinë,  21.11.2021 – 17:25. Është arrestuar vozitësi mashkull kosovar , pasi që ka goditur dy këmbësorë, një mashkull dhe një femër, të dytë kosovarë. Si pasoj, lëndime kanë pësuar dy viktimat, ku viktima femër ka vdekur në QKUK. Me vendim të prokurorit, trupi i pa jetë i viktimës është dërguar në IML, ndërsa i dyshuari është dërguar në mbajtje.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme