Edhe kjo shkollë e Prishtinës kalon në mësim online

Prishtinë | 02 Nën 2020 | 10:42 | Nga Ekonomia Online

Nga sot nxënësit e Shkollës Fillore dhe të Mesme të Ulët “Emin Duraku” në Komunën e Prishtinës, do ta vijojnë mësimin online (në distancë), pasi që tre mësimdhënës, dy psikologe asistente dhe gjashtë nxënës të këtij institucioni kanë rezultuar pozitivë me COVID-19.

Ky vendim të cilin e ka siguruar Gazeta Sinjali, është marrë sot nga ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj.

Më poshtë gjeni vendimin e plotë. 

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme