Kërkohet aprovimi i presidentes, studentët nga Kosova marrin përvoja nga kolegët nga ShBA-ja

Prishtinë | 13 Tet 2021 | 11:20 | Nga Ekonomia Online Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Qeveria ka miratuar Propozim-vendimin për të kërkuar nga presidentja e Republikës së Kosovës dhënien e autorizimit Ministres së Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit për lidhjen e Memorandumit të Mirëkuptimit për Programin Fulbright (MAShTI), raporton Ekonomia Online.

Për këtë pikë Ministrja e Arsimit, Arbërie Ngavci tha se ky projekt ka reputacion të lartë, derisa do t’i shërben studentëve për të shkëmbyer përvojat me universitetet amerikane.

“Programi është me reputacion të lartë ku studentët, u mundësohet shkëmbimi me universitetet amerikane, Kosova përfiton nga ky program nga viti 2012”.

Lexo më shumë:

Të ngjashme