MAShT fton studentët e interesuar për doktoraturë, mbështetje prej 8 mijë e 500 euro

Prishtinë | 19 Sht 2022 | 16:23 | Nga Ekonomia Online

MAShT ka ftuar studentët kosovarë që ndjekin studimet e doktoraturës në 500 universitetet më të mira në botë.

Në njoftimin e tyre thuhet se mbështetja financiare për doktoraturë  është në vlerë vjetore prej 8 mijë e 500 euro, përcjell Klankosova.tv.

“Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit ka hapur thirrje, me të cilën ftohen studentët kosovarë që ndjekin studimet e doktoraturës në 500 universitetet më të mira në botë, që të konkurrojnë për përfitimin e mbështetjes financiare për doktoraturë  në vlerë vjetore prej 8,500 euro. Thirrja është e hapur nga data 19.09 2022 deri më 03.10. 2022, në ora 16.00. Aplikimi bëhet në platformën e-Kosova”, thuhet në njoftimin e MAShT-it.

Të ngjashme