Nagavci: Në javën e ardhshme shpallet tenderi për ndërtimin e Shkollës Fillore në Ponoshec të Gjakovës

Prishtinë | 26 Maj 2022 | 12:22 | Nga Ekonomia Online Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Arbërie Nagavci, ka bërë të ditur se janë ndarë mjetet monetare për ndërtimin e Shkollës Fillore në Konushec të Gjakovës dhe se tenderi do të shpallët javën e ardhshme, raporton Ekonomia Online.

“Procedurat për ndërtimin e Shkollës Fillore në Komunë e Gjakovës në Konushec, ka filluar fazën e ndërtimit. Tenderi do të shpallet në javën e ardhshme. Janë ndarë 200 milionë euro për vitin 2022”, ka thënë ajo.

Lexo më shumë:

Të ngjashme