Në Shkollën e Mesme të Mjekësisë “Hysni Zajmi” në Gjakovë përurohet Klasa e Fizioterapisë

Prishtinë | 21 Tet 2020 | 21:35 | Nga Ekonomia Online

Në shkollën e mesme të Mjekësisë “Hysni Zajmi” në Gjakovë është përuruar Klasa e Fizioterapisë. Këtë e ka bërë të ditur Ministri i Arsimit, Ramë Likaj.

Postimi i plotë:

Në Shkollën e Mesme të Mjekësisë “Hysni Zajmi” në Gjakovë përuruam sot Klasën e Fizioterapisë, bashkë me ambasadorin e Turqisë në Kosovë, Çağrı Sakar.Falënderova Turqinë dhe popullin turk për të gjitha investimet që i kanë bërë në arsimin e Kosovës, si dhe për këtë projekt të rëndësishëm që do t’ua mundësojë nxënësve të marrin njohuri nga puna praktike në shkollë dhe kështu të bëhen të zotët në profesionit e tyre.Urime!


Të ngjashme