Në shkollën “Elena Gjika” nuk do të ketë grevë

Prishtinë | 13 Jan 2019 | 16:59 | Nga Ekonomia Online

Nga dita e nesërme do të fillojë greva në çerdhet, shkollat dhe universitetet publike të Kosovës, sipas vendimit të SBASHK-ut.

Por shkolla fillore e mesme e ulët në Prishtinë “Elena Gjika” lajmëron nxënësit dhe mësimdhënësit se nesër nuk do të ketë grevë në këtë shkollë.

Pasi sipas publikimit që ka bërë në rrjetin social Facebook kjo shkollë thuhet se arsimi është prioritet dhe nuk duhet të dëmtohet procesi mësimor.

Ja postimi i plotë i kësaj shkolle:

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme