Nxënësit marrin informata për Coronavirusin në orën e parë të mësimit

Prishtinë | 14 Sht 2020 | 08:06 | Nga Kastriot Kokollari Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Bazuar në vendimin e ministrit të Arsimit dhe Shkencës, Ramë Likaj, për fillimin e vitit të ri shkollor 2020/2021 në kushte pandemie, ora e parë e mësimit i’u është kushtuar informimit dhe vetëdijesimit të nxënësve lidhur me pandeminë Covid-19, raporton Ekonomia Online.

Njëjtë edhe nxënësit e shkollës fillore “Meto Bajraktari” në ditën e parë të shkollës janë informuar për Coronavirusin.

Mësuesja e klasës së gjashtë, ka kërkuar nga nxënësit që t’i respektojnë masat kudo që ata ndodhen.

“Masat që ju do ti respektoni janë të rrini larg njëri-tjetrit, të ruani distancën kudo që ndodheni. Nuk kam dyshime te ju që nuk do t’i respektoni masat”.

LEXONI EDHE:

Lexo më shumë:

Të ngjashme