Vendimi për rrënimin e shkollës përplas mësimdhënësit me zyrtarin komunal

Prishtinë | 05 Sht 2019 | 10:35 | Nga Albanë Hajdari Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Nxënësit e gjimnazit “Ahmet Gashi” në Prishtinë kanë protestuar te Komuna e Prishtinës pas vendimit për transferim të tyre në shkolla të tjera dhe vendimit për rrënimin e kësaj shkolle, raporton Ekonomia Online.

Pas protestës, mësimdhënësit i ka pritur në takim këshilltari komunal, Adrian Berisha.

Berisha u përball verbalisht me mësimdhënësit, duke u ofenduar rëndë njëri me tjetrin.

Sipas tij, mbyllja e shkollës po bëhet për të mirën e nxënësve, për të mos rrezikuar jetën e tyre.

Pasi siç tha ai, arkitektet e kanë vlerësuar se objekti i shkollës është i kalbur, si dhe gjatë reshjeve të shiut, hynë uji brenda objektit.

Mësimdhënësit iu drejtuan Berishës se jeni i manipuluar dhe po përdorni mbylljen e shkollës për interesa partiake.

Lexo më shumë:

Të ngjashme