Avokatja tregon pse Haradinaj s’u ekstradua në Serbi

Prishtinë | 27 Pri 2017 | 12:44 | Nga

Avokatja e Ramush Haradinaj, Rachel Lindon ka thënë se Gjykata e Colmar nuk vendosi që ta ekstradojë liderin e AAK-së në Serbi për shkak se atje nuk do të kishte një gjykim të drejt.

“Nuk do të kishte një gjykim të balancuar dhe të drejt për Haradinajn në Serbi”, ka thënë Lindon për Associated Press.

“Ai ka humbur tre muaj e gjysmë të jetës së tij duke pritur për këtë vendim”, ka shtuar avokatja.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme