Bajram Hasani i Nismës takohet me liderin e Vetëvendosjes, Albin Kurti

Prishtinë | 31 Jan 2019 | 15:23 | Nga Ekonomia Online

Kryetari i Nismës Socialdemokrate për Gjilanin, Bajram Hasani sot është takuar me liderin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtin.

Takimi mes Hasanit dhe Kurtit është zhvilluar në njërën nga kafenetë e kryeqytetit.

Ende nuk dihet se për çfarë u bisedua në këtë takim, por së fundi në medie po flitet për mundësinë e kalimit të Nismës Socialdemokrate me degë në Gjilan, në Vetëvendosje.

Hasani ishte ministër i Tregtisë dhe Industrisë në fillim të mandatit të qeverisë Haradinaj.

Ai u shkarkua me kërkesë të partisë së tij. 


Fjalë Kryesore:

Të ngjashme