Begaj thotë që nuk është në dijeni për aktakuzën e ngritur ndaj tij

Prishtinë | 07 Pri 2021 | 15:57 | Nga Ekonomia Online

Prokuroria Speciale ka ngritur aktakuzë për keqpërdorim të pozitës zyrtare ndaj kreut të Komunës së Malishevës, Ragip Begaj.

Begaj për Klankosova.tv ka thënë që nuk është dijeni që i është ngritur aktakuzë nga Prokuroria Speciale.

“Nuk jam i informuar”, ka thënë ai shkurt.

Aktakuza është ngritur për shkak të dyshimit se i pandehuri R.B në vazhdimësi në cilësinë e personit zyrtar ka kryer veprën penale me dashje dhe duke shfrytëzuar autoritetin zyrtar, si dhe i ka tejkaluar kompetencat e tij duke i shkaktuar dëm shtetasit R.R. dhe buxhetit të komunës.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme