Bërnjak: Protestuesit serbë ndezin zjarr

Prishtinë | 20 Sht 2021 | 21:56 | Nga Ekonomia Online

Situata në pikën kufitare në Bërnjak vazhdon të jetë e qetë, disa protestues serbë janë duke vazhduar që të qëndrojnë akoma aty.

Rreth 50 metra para policisë së Kosovës, ata kanë ndezur një zjarr dhe po qëndrojnë aty.

Nga fotot e siguruara nga Klankosova.tv, shihen një grumbull i protestuesve serbë që janë duke qëndruar jo shumë larg policisë.

Të ngjashme