BIK për Fitër Bajram vizitohet edhe nga ndërkombëtarët

Prishtinë | 15 Qer 2018 | 11:30 | Nga Mehmet Krasniqi

Bashkësinë Islame të Kosovës, përpos dy krerëve shtetërorë, përfaqësuesve politikë e qytetarëve, për Fitër Bajram e kanë vizituar edhe ndërkombëtarët.

Ambasadori i OSBE-së në Kosovë, Jaan Brathu, dhe ambasadorja e Turqisë në vendin tonë, Kivilcim Kilic, kanë ardhur që të urojnë nga afër myftiun Tërnava për një nga festat më të rëndësishme të myslimanëve.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme