Bora mbulon Podujevën

Prishtinë | 03 Dhj 2019 | 13:23 | Nga Ekonomia Online

Që nga orët e para të paradites në Kosovë ka filluar të bie borë.

Reshjet të mëdha të borës kanë rënë në Podujevë, siç shihet edhe në fotografitë bora kanë krijuar një shtresë të borës në qytet dhe në fshatra.

Sipas informacioneve nga terreni, në fshatrat e thella malore trashësia e borës tashmë arrin deri në 5 centimetra. /Telegrafi/

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme