Borxhi 13 milionësh në veri bllokon xhirollogaritë e ujësjellësit

Prishtinë | 06 Nën 2019 | 09:09 | Nga Ekonomia Online

Ministrja në detyrë e Administrimit të Pushtetit Lokal, Adriana Hoxhiq, ka thënë se furnizimi me ujë për Mitrovicën e Veriut dhe për Zveçanin është ndërprerë.

Sipas saj kjo është bërë për arsye se xhirollogaritë e KURM-it janë bllokuar për shkak se “Ibër Lepenci” ka kërkuar pagesën e dhunshme të borxheve.

Borxhet e dy komunave veriore për ujë janë 13 milionë euro, shkruan gazeta Zëri.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme