Bujar Dugolli i dekoruari i radhës nga Presidenti

Prishtinë | 27 Shk 2018 | 10:50 | Nga

Presidenti, Hashim Thaçi, ka dekoruar me Medaljen Presidenciale të dhjetëvjetorit të pavarësisë, Bujar Dugollin.

“Për kontributin e tij si Kryetar i Unionit të Pavarur të Studentëve, si pjesë e Konferencës së Parisit më 1999 dhe për punën e tij akademike, sot e dekorova me Medaljen Presidenciale Jubilare të dhjetëvjetorit të pavarësisë edhe Bujar Dugollin”, ka shkruar Thaçi në Facebook, përcjell Klan Kosova.

“Lëvizja studentore kontribuoi shumë në ngritjen e motivit dhe mobilizimin e studentëve për t’iu bashkuar luftës çlirimtare”.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme