Bytyqi për Krasniqin: Fitorja e ka emrin dinjitet dhe ju jeni i gatuar me të, fitimtar si gjithmonë

Prishtinë | 22 Kor 2019 | 13:15 | Nga Ekonomia Online

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi, në Facebook ka shkruar për ftesën bërë nga Gjykata Speciale për anëtarin e NISMA-s, Jakup Krasniqi.

Postimi i Bytyqit i plotë:

Në nismë të kësaj jave, kur absurdi preku fundet e kapjes politike të Gjykatës Speciale, Ju, baca Jakup, na vini si feniksi në besimin tonë se nuk do ketë hile as ndërkombëtare, e as vendore, që do të mund të të bëjë të mos fitosh! Fitorja e ka emrin dinjitet dhe Ju jeni i gatuar me të! Fitimtar si gjithmonë!

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme