Çfarë shkroi Kurti në librin e kujtimeve në Muzeun e familjes Berisha në Suharekë

Suharekë | 26 Mar 2021 | 15:53 | Nga Fitore Berisha Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në përvjetorin e masakrës së familjes Berisha në Suharekë, ka vizituar muzeun, vendin në të cilin ishte kryer masakra në regjimi serb, raporton Ekonomia Online.

Ai gjatë vizitës në këtë muze është shkruar edhe në librin e kujtimeve.

Kurti aty ka shkruar se ky muze është jeta jonë dhe e vërteta e Serbisë.

“Ky muze është e jeta jonë dhe e vërteta e Serbisë. Për jetë të mirë dhe të ardhme të sigurt nevojitet drejtësia”, ka shkruar Kurti.

Lexo më shumë:

Të ngjashme